Toitlustus

Lahemaal on hulgaliselt võimalusi toituelamuse saamiseks. Leidub nii restorane, kõrtse, pubisid kui kohvikuid, mitmed neist tegutsevad turismihooajal.

Enam suudavad inimesi toitlustada Musta Täku Tall Tapa vallas ja Viitna kõrts, seejärel Vergi Sadama Kõrts, Altja kõrts, Roger Resto Tapa vallas ja Sämmi Grill Haljalas.

Restoranidest saab välja tuua Kasperviku, Mere 38 Resto, Valkla rannaresto, Vihula Mõisa Restorani, Sagadi mõisa restorani, Viinistu rannaresto, Wöse resto Võsul ja Vergi Sadama Restorani Wirkes.

Haljala vallas tegutseb mitmeid elamustoitlustuse pakkujaid, kes viivad läbi ka õpitubasid  - Magasimaa pakub omatoodangu degusteerimist, Sagadi mõisa Mõisanapsi villimistöökojas valmistatakse salanapsi, Aru mõisas Kõrvemaal saab käsitööveini ja ürditeed. Looduses olemise võlu ja ehedat toitu pakub Metsaköök. Kuusalu vallas asub aastaringselt avatud kodurestoran MerMer ning puuvilja- ja marjaveinitalu Valgejõe Veinivilla.

 

 

Ainulaadne miljöö, maitsvad toidud ja lahke pererahvas on alati teie tarvis olemas! Jäneda mõisa tööhobuste talliks 1888. aastal ehitatud hoone on kasutusel suure kõrtsina, kuhu mahub korraga laudade taga pidutsema 350 külalist. Elmari Simmanid Musta Täku Tallis on toonud juba 1999. aasta suvest Jänedale eesti parimaid tantsumuusikuid ja loomulikult publikut, kes teinekord ei mahu kõik talli sissegi. Hulgakesi koos on eestlastel julgem tunne, külalistele aga huvitav kogemus eestimaisel peol osaleda.
Jäneda küla, Tapa vald, 73602
Lahemaa rahvuspargis, Sagadi hotelli II korrusel paiknev Sagadi mõisa restoran mahutab kuni 80 inimest, kuid ühendatuna kõrvaloleva banketisaaliga saab sünnipäeva- või pulmalaua taha istuma panna 100 inimest. Külmadel talveõhtutel lisab restorani õdusust ja soojust elav kaminatuli ja meeldiv teenindus. Kuumadel suvepäevadel saab end jahutada nautides karastavaid jooke ja erinevaid suupisteid II korruse suveterrassil. Meilt leiate à la carte menüü peamiselt ulukiroogadest, kuid ei puudu ka taimetoit ja kala menüü.
Sagadi küla, Haljala vald, 45403
Lahemaa rahvuspargist populaarsest suvituskohast Võsult leiad omanäolise O Kõrtsi. O Kõrts asub Võsu südames, rannale väga lähedal, Kõrtsil on suur väliterrass. Pakume sulle aastaringselt rikkalikku menüüd ja nädalavahetuseti meeleolukaid pidusid.
Jõe tänav 3a, Võsu alevik, Haljala vald, 45501
Elusal tulel lihaküpsetamist alustasime Mäos Sämmi Grillis juba 1998.aastal ja värskelt ka Haljalas. Menüü koostamisel oleme püüdnud ühendada eestlastele omased lihaküpsetamistraditsioonid ja miksinud sinna maitseid maailmast.  Lihade maitsestamisel ei pretendeeri me autentsusele ja see ei ole ka eesmärk — soov on pakkuda võimalikult mitmekesist menüüd. Loodame rikastada Teie maitseelamusi ja anda edasi huvitavaid ideid, mida on võimalik ka kodus katsetada. P.S. Paneme lihad aegsasti grillima, kui ette helistada Haljalas +372 384 6001 . Nii saab ilma ootamiseta praed kätte!
Metsvindi tee 2, Haljala alevik, Haljala vald, 45301
Perepubi on soodne ja hubane söögikoht Tallinn-Narva mnt. vahetus läheduses Haljalas. Kohvikusse mahub einestama 45 inimest. Argipäevade lõunaajal päevapakkumised. Pubitoidud. Pagari ja kondiitritooted. Käsitöösepik. Pakume võimalust pidada sünnipäevi ja muid seltskondlike koosviibimisi. Vähemalt korra kuus näitame ka kino. Pühapäeviti avatud ettetellimisel.    
Võsu maantee 7a, Haljala alevik, Haljala vald, 45301
 Vaksali Trahter on õdusa atmosfääriga restoran Tapa linna keskel, otse ajaloolise jaamahoone vastas. Eesmärk on olla kodune ja soe koht, kuhu alati on rõõm tagasi tulla. Kohalikust toorainest valmistatud road ja koha peal küpsetatud hõrgud koogid on märksõnad, mis restorani iseloomustavad. Talveperioodil mahutab armas majake enda kahele korrusele ligi 50 inimest, suveperioodil lisanduvad juurde terrass ja suur hoov. Oleme avatud ettetellimisel. Toitlustame erinevaid üritusi nii koha peal kui kliendi valitud kohas ettetellimisel.   
Ambla maantee 3, Tapa linn, Tapa vald, 45106
Valkla Forell on rajatud 1999. aasta suvel looduskauni Valkla jõe äärde. Pakume aastaringselt meelelahutuslikku kalapüüki. Teie püütud kalast valmistame maitsva roa. Lapsed saavad lõbusalt aega veeta väikesel mänguväljakul, kus põnevust pakuvad kiiged ja liivakast.  Meie juures saab ka suurema seltskonnaga ühiselt sööki nautida või koosviibimist korraldada. Suurema seltskonna puhul broneerige laud ette.
Valkla küla, Kuusalu vald, 74630
Mõisajal oli iga mõisaproua ülesandeks ja uhkuseasjaks oma salaretseptiga napsi kokkusegamine. Kasutati ürte, marju ja maitseaineid, mis muutsid oma mõisas aetud viina suupäraseks ning sageli andsid sellele juurde ka tervistavaid omadusi. Parimad retseptid olid teada-tuntud laiemalt ning osa neist on jõudnud ka tänapäeva. Mõisanapsi töökojas saad kokku segada oma salaretsepti alusel ainulaadse joogi. Oleme selleks kogunud mitmeid taimi, et valiksid neist just Sulle sobivad ja jõudu-tervist andvad. Napsi võid kinkida heale sõbrale või nautida ise pidulikumal hetkel!
Sagadi küla, Haljala vald, 45403
Uuenduskuuri läbinud rannaresto on avara skandinaavia-stiilis sisekujunduse ja kauni merevaatega terrassiga hubane söögikoht kogu perele. Menüüs on värskest ja kohalikust toorainest valmistatud road ja kohapeal valminud küpsetised. Lastele on olemas mängunurk, õues kiiged, ronimisala ja võrkkiiged. Vihmase ja jaheda ilmaga saab kamina ääres nautida kvaliteetset kohvi ja kohapeal valmistatud kooke. Lisaks pakume privaatset söögiruumi kuni 30-sele seltskonnale. Ruumis saab oma pidu pidada ilma, et peaks terve restorani broneerima.
Valkla küla, Kuusalu vald, 74630
Kodurestoran MerMer - koht, kus olla omadega koos! Juminda poolsaarel Kolga-Aabla kalurikülas asuvas merehõngulises MerMer'is saate nautida kohalikust toorainest head toitu ning suurepärast Kreeka ja Itaalia veini. Juba 12 aastaseks saanud MerMer võõrustab algusest peale ainult üht seltskonda korraga, seega tundub, et olime ajast ees. Oma tulekusoovist palume mõned päevad varem teada anda, kuna kohtade arv on piiratud ja me soovime, et just teie olete see, keda peremees Jaan ja perenaine Merritt tervitavad kui kauaoodatud külalist!
Kolga-Aabla küla, Kuusalu vald, 74717
Kadaka Baar on õdus söögikohake Tallinn-Narva maantee ääres. Neile, kel pikemaks peatuseks aega pole, pakub meie ööpäev läbi avatud kiosk kiiret kehakinnitust näiteks hamburgeri, saiakese või mõne maiustuse näol. Alati on saadaval ka soe kohvi ning jahedad karastusjoogid. Kellel aga isu tõsisema kõhutäie järele või soov pikem peatus teha, on oodatud hoovil asuvasse baari. Talveperioodil kostitame oma külalisi baaris sees. Korraga mahub einestama umbes 30 inimest. Kui aga ilmad juba soojemaks muutuvad, võite oma einet nautida värskes õhus. Ootame sind! Tule üksi või kogu perega!
Viitna küla, Kadrina vald, 45202
Lahemaa Kohvikann on 2008. aastal Lahemaa rahvuspargis Palmse mõisa vahetus läheduses avatud restoran. Meie eesmärgiks on hellitada oma külalisi valitud jookide ja isuäratavate, hoolikalt valmistatud roogadega. Meie maja pakub sulle 45-kohalist külalisruumi ja 30-kohalist päikeseterrassi. Kogu aasta jooksul pakume sulle erinevaid aastaajale vastavaid eriroogasid ja meie menüüs on alati varuks mõned uudised. Kui plaanid aga väiksemaid või suuremaid pidusid, anname meelsasti sinu käsutusse oma ruumid ja spetsiaalselt selleks otstarbeks kavandatud menüüd.
Võsupere küla, Haljala vald, 45405
Lahemaa rahvuspargis Palmse mõisakompleksis asub Palmse kõrts, kus pakutakse meie esivanemate roogasid, nagu ehtne moonaka kört ja isevalmistatud leib. Ilusa ilmaga kaetakse söögilaud õue, et vanematel oleks hea oma järelkasvul silma peal hoida, kui need moonakate kiigemäel kiikesid kääksutavad. Katuse alla mahutab kõrts sadakond inimest, see tähendab, et suuremad söömingud ja korralikud rahvalikud pulmad ning peod saab siin suurema seltskonnaga maha pidada! Kõrtsirahvas võtab iga teelise vastu kui kalli ja kauaoodatud sugulase ning kedagi ei lasta ära minna tühja kõhu ega januse suuga! 
Palmse küla, Haljala vald, 45435
Arturi Šašlõkibaar asub Tallinn-Narva maantee ääres (E20) Viitna kõrtsi ja Viitna järvede läheduses. Pakume Armeenia kööki, meie menüüst leiad peamiselt erinevatest lihadest elaval tulel küpsetatud šašlõkiroogi. Meie baar on avatud 24/7, ootame teid! Šašlõki baar alustatas oma tegevust 2005 aastal väikesest müügikohast. Tänaseks päevaks me oleme võitnud külastajate armastuse. Uues mugavas restorani hoones pakume Teile porienteeritud euroopa maitsele armeenia köögi roogasi. Esimesel korrusel on Teie kasutuseks kena baar ja asuv teisel korrusel asuv bankettisaal  70-le inimesele.  
Rõmeda küla, Kadrina vald, 45230
Viinistu rannaresto köögiblokk ja söögisaal on rajatud kalatööstuse praadimise ja keetmise ruumi. Siin praeti konserveerimiseks minevat kala, valmistati tomatikastet, kooriti sibulaid. Täna valmivad siin hõrgud road restorani- ja hotellikülalistele, kunstinautlejatele, ekskursantidele, külarahvale. Soodsa ilma ja rikkaliku saagi korral suitsutame kalad oma hoovil asuvas suitsuahjus.  
Viinistu küla, Kuusalu vald, 74701
Põhjamaine tormide raju ja päikesesära on juba sajandeid toonud turiste ja teisi eestlasi valda, mis on ajaloolise hõnguga. 13. sajandil rajasid taanlased siia kirikukihelkonna Torvestavere, mis lühenes Tristfer`iks. Seda paika aitab avastada just Tristvere Maja! Meil on hubane kohvik, mis mahutab 50 inimest ning väliterrass, mis pakub suurepärase võimaluse nautida hea toidu ja joogi saatel Eestimaa loodust. Lisaks pakub Tristvere majutust! Kohvik on avatud vaid gruppidele ettetellimisel.
Viitna tee 10, Kadrina alevik, Kadrina vald, 45201
Viitna Kõrtsihoone on omataoliste seas üks vanemaid Eestis säilinud samalaadsetest kõrtsidest. Maja vasakus tiivas oli kaks nn. sakstekambrit ja tall, täna asub seal Bistroo, mis on avatud juba varahommikul ning mahutab 45 in. Samuti asub seal Eesti käsitöö ja meenete müügilett. Parempoolsest tiivast pääses talupoegadele mõeldud "matsikambrisse" ning talupoegade hobusetalli, kus täna asub kõrts, mille menüüst leiad ka Eesti rahvustoite. Kõrts mahutab 120 in/ matsikamber 40 in. Väljas asuv rookatusega grilltare, kus pakutake maitsvat Viitna Kebabi. Viitna kõrtsihoone on suurim puukõrts Eestis.
Viitna küla, Kadrina vald, 45202
Tapal on koht, kus sõpradega hästi einestada või maitsvaid humalaid proovida. Sõpruse aluseks on suhtlemine ja mis on parem jutu algataja, kui mõnus mäng piljardit või noolevise. Meie kuni 150 kohaga restos on ruumi kõigile, nii sulle kui sinu sõpradele. Telekatest näeb tippspordi otseülekandeid ja mängudest on olemas nii piljard, nooled, curling kui ka lauahoki ning poksimasin, kus sõpradega võistlust pidada. Kaotaja toob õlled, mis ei ammenda end kunagi, sest õllevalik on lai ja hoolikalt kokku valitud. Hea toit nõuab maitsvaid kaaslasi ja seda Rogeris pakkuda osatakse.
Ülesõidu tänav 8, Tapa linn, Tapa vald, 45108
Valgejõe Veinivilla on Eesti põhjapoolseim puuvilja- ja marjaveinitalu. Veinimeistreid on kaks: ema Tiina ja poeg Gregor, kes on mõlemad sommeljeed. Kogu tooraine on pärit Eesti pinnalt ning veinid on pakkumisel isegi Michelini-tärniga restoranides Saksamaal. Tavapärase külastuse käigus teeme väikese ekskursiooni veinitalus ning maitseme erinevaid veine vastavalt külastajate soovidele.  Ettetellimisel on võimalik ka: osaleda virtuaaldegustatsioonil nautida mitmekäigulist lõuna- või õhtusööki; pidada seminari kuni 30 inimesega; degusteerida veine metsas; osaleda seiklusmängus Veiniorienteerumine. 
Valgejõe küla, Kuusalu vald, 74712
Altja Kõrts asub Põhja-Eestis Lahemaa rahvuspargis. Vana rookatuse ja eheda sisekujundusega kõrts on hea paik keha kinnitamiseks kõigile möödasõitjaile, kel plaan selle kauni kandiga tutvuda. Pakume lihtsaid ja väga maitsvaid eesti toite. Ilusate ilmadega võib istuda terrassil, pidada meie avaras õues piknikku või korraldada väliüritusi. Suvisel ajal soovitame suurematel gruppidel kohad ja toit varem ette tellida. Soovi korral kutsume teile esinema ka rahvamuusikud. Kõik huvilised on oodatud! Läheduses asuvad mitmed korrastatud mõisad ja tähistatud matkarajad.
Altja küla, Haljala vald, 45408
Vihula mõisas asub üks ilusamaid esmaklassilisi restorane Eestis. Oma üksikasjalikult taastatud originaalsete põrandate ja laeornamentide, maalide ja moodsa Skandinaavia mööbliga on restoran meeldiv ühendus traditsionaalsest vanast ja moodsast minimalismist. Kõrged laed, suured aknad vaatega mõisapargile, kamin ja klaver lisavad veelgi luksulikku õhkkonda. Restoranist leiavad head-paremat ka lapsed ja taimetoitlased. Peakoka Saalis pakume 3-, 5- või 7-käigulist degustatsioonimenüüd gurmaanidele. Lisaks on restoranil ka sigarituba ja päikeseterrass, kus on võimalik einestada suvehooajal.
Vihula küla, Haljala vald, 45402

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine puhkus.