Toiduelamus

Elame paepealsel rannamaal, kus paas on näha ja käega katsuda. Sisemaa pool katab seda kiht ning paas on nähtav kruusana ja tuntav mineraalidena. Jõed ja ojad, mis voolavad paepealsetelt mere suunas, kannavad mineraale merre, kus ka mere-elustik sellest osa saab. Meie põhjavesi säilib karbonaatsete kivimite rüpes. Nii toituvad paemineraalidest otseselt või kaudselt kõik meie taimed ja loomad. Tulge ja proovige meie kohalikku toitu – peaepealseid maitseid!

 

Toidumärgis

 

Põhja-Eesti kohalik toit on piirkonna toiduettevõtjate poolt kasvatatav, töödeldav ja pakutav toit. Põhja-Eesti kohaliku toidumärgise arenduses osalevad 2020. aasta seisuga Kuusalu, Tapa, Kadrina, Järva, Anija, Raasiku, Kose, Väike-Maarja, Haljala, Rakvere, Vinni, Viru-Nigula, Rae, Viimsi ja Jõelähtme vald ning Loksa ja Kunda linn ehk MTÜ Arenduskoja, MTÜ Ida-Harju Koostöökoda, MTÜ PAIK, MTÜ Partnerid ja MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu Leader piirkonnad.

 

Põhja-Eesti toiduvõrgustiku märtsi tegemised!

Põhja-Eesti toiduvõrgustiku veebruari tegemistest!

Põhja-Eesti toiduvõrgustiku 2023. aasta tegemistest!

 

Lahemaa Turismiühingu liikmetest toitlustajad leiad siit.

Mere 38 - restoran kus elab päike! Siin kohtuvad imelised hommikud ja kauneimad loojangud, kosutust jagavad päevad ning sumedad ööd. Restoran, mille maitsetest leiad ilusa elamuse ja rahu. See on paik, kus saavad kokku head seltskonnad ja inimesed, kes hindavad ilusat elu. Pakume nii klassikuid kui ka ootamatuid kombinatsioone ja vahel sōltub menüü sellest, mis meri parasjagu annab. Meie menüüst leiavad endale sobiva kõhutäie nii mereanni- kui lihasõbrad. Tutvu MICHELINI inspektorite hinnanguga! Võsule puhkama tulles broneeri endale öö meie Mere 38 Apartments külaliskorterites.
Mere tänav 38, Võsu alevik, Haljala vald, 45501
Lahemaa rahvuspargis, Sagadi hotelli II korrusel paiknev Sagadi mõisa restoran mahutab kuni 80 inimest, kuid ühendatuna kõrvaloleva banketisaaliga saab sünnipäeva- või pulmalaua taha istuma panna 100 inimest. Külmadel talveõhtutel lisab restorani õdusust ja soojust elav kaminatuli ja meeldiv teenindus. Kuumadel suvepäevadel saab end jahutada nautides karastavaid jooke ja erinevaid suupisteid II korruse suveterrassil. Meilt leiate à la carte menüü peamiselt ulukiroogadest, kuid ei puudu ka taimetoit ja kalamenüü.
Sagadi küla, Haljala vald, 45403
Viitna Kõrtsihoone on omataoliste seas üks vanemaid Eestis säilinud samalaadsetest kõrtsidest. Maja vasakus tiivas oli kaks nn. sakstekambrit ja tall, täna asub seal Bistroo, mis on avatud juba varahommikul ning mahutab 45 in. Samuti asub seal Eesti käsitöö ja meenete müügilett. Parempoolsest tiivast pääses talupoegadele mõeldud "matsikambrisse" ning talupoegade hobusetalli, kus täna asub kõrts, mille menüüst leiad ka Eesti rahvustoite. Kõrts mahutab 120 in/ matsikamber 40 in. Väljas asuv rookatusega grilltare, kus pakutake maitsvat Viitna Kebabi. Viitna kõrtsihoone on suurim puukõrts Eestis.
Viitna küla, Kadrina vald, 45202
Tulge vanaema ja vanaisa juurde lihtsat eestipärast toitu nautima! Meie juures on ideaalne keha kinnitada, kui teil on plaanis Juminda poolsaarele uudistama tulla ning siin oma päev veeta. Olgu see siis Kolga-Aabla ilus liivarand või Pikanõmme matkarada - siin on mitmeid erinevaid tegevusi kõigile. Oleme avatud vaid ettetellimisel. Eelneval kokkuleppel teenindame aastaringselt nii meie kodurestoranis kui ka catering teenusena. Kohtumiseni!
Kolga-Aabla küla, Kuusalu vald, 74717
Tapa Pitsakohvik on mõnusa atmosfääriga toidukoht Tapa linna keskel, kus lõuna ajal ootavad einestajaid ka isuäratavad päevapakkumised. Tule ja naudi maitsvat toitu kohapeal või telli hoopis kaasa või koju. Tellimiseks on saadaval kogu menüü. Peale pitsade pakume ka maitsvaid suppe, salateid, pastasid, praade, hamburgereid ja magustoite. Ning muidugi leiab meilt Pätsi pagarite värsked küpsetised.  Tapa Pitsakohvik on hubane ja meeleolukas koht õdusaks ajaveetmiseks ja maitsvaks kehakinnitamiseks. Asume Tapa kesklinnas otse bussijaama ja rongijaama vahetus läheduses.
Sauna tänav 1, Tapa linn, Tapa vald, 45109
Kaval-Antsu kõrts asub Vihula mõisa ajaloolises jääkeldris, see on mõnus  maalähedane kõrts, mis mahutab 2 korruse peale kuni 100 külalist. Kõrtsis on suured puidust talad ja paekivist seinad, millele on paigutatud endisaegsed talutööriistad. Pakutakse traditsioonilist Eesti maalähedast toitu, mis põhineb naturaalsetel toorainetel ning loomulikult on olemas ka suur valik mitmesuguseid õllesid. Kaval-Antsu Kõrtsi valikust leiab snäkke, päevapakkumisi ja a la carte toitlustust. Väljaspool suveperioodi on võimalik lõuna- ja õhtusöögid gruppidele ette tellida.
Vihula küla, Haljala vald, 45402
Tarekese pubis valmistame maitsvaid toite, mille tegemisel püüame kasutada võimalikult palju kohalike talunike kaupa. Meilt on võimalik tellida pidu- ja peielaudasid kuni 60-le inimesele. Lähtuvalt ürituse eesmärgist ja kestvusest aitame koostada ka sobiliku menüü.Meil on olemas mugav väliterrass ja eraldi suitsuruum. Lisaks pakume ruumi seminaride, konverentside ja koosolekute korraldamiseks. Olemas on WiFi ühendus ja esitlustehnika. Omalt poolt pakume kohvipause ja toitlustust. 
Kesk tänav 7, Tapa linn, Tapa vald, 45106
Kadaka Baar on õdus söögikohake Tallinn-Narva maantee ääres. Neile, kel pikemaks peatuseks aega pole, pakub meie ööpäev läbi avatud kiosk kiiret kehakinnitust näiteks hamburgeri, saiakese või mõne maiustuse näol. Alati on saadaval ka soe kohvi ning jahedad karastusjoogid. Kellel aga isu tõsisema kõhutäie järele või soov pikem peatus teha, on oodatud hoovil asuvasse baari. Talveperioodil kostitame oma külalisi baaris sees. Korraga mahub einestama umbes 30 inimest. Kui aga ilmad juba soojemaks muutuvad, võite oma einet nautida värskes õhus. Ootame sind! Tule üksi või kogu perega!
Viitna küla, Kadrina vald, 45202
Valgejõe Veinivilla on Eesti põhjapoolseim veinitalu, kus veinimeistriteks on sommeljeedest ema Tiina ja poeg Gregor. Kogu tooraine on pärit Eesti pinnalt ning veinid on pakkumisel isegi Michelini-tärniga restoranides Saksamaal. Veinid valmivad puuviljadest, marjadest ja viinamarjadest. Tavapärase külastuse käigus teeme väikese ekskursiooni veinitalus ning maitseme erinevaid veine vastavalt külastajate soovidele.  Ettetellimisel on võimalik ka: nautida mitmekäigulist talugurmeed,osaleda seiklusmängus Veiniorienteerumine,pidada seminari kuni 30 inimesega,ja degusteerida veine Lahemaa metsas. 
Valgejõe küla, Kuusalu vald, 74712
Elusal tulel lihaküpsetamist alustasime Mäos Sämmi Grillis juba 1998.aastal ja jätkame seda ka Haljalas. Menüü koostamisel oleme püüdnud ühendada eestlastele omased lihaküpsetamistraditsioonid ja miksinud sinna maitseid maailmast.  Lihade maitsestamisel ei pretendeeri me autentsusele ja see ei ole ka eesmärk — soov on pakkuda võimalikult mitmekesist menüüd. Loodame rikastada Teie maitseelamusi ja anda edasi huvitavaid ideid, mida on võimalik ka kodus katsetada. P.S. Paneme lihad aegsasti grillima, kui ette helistada Haljalas +372 384 6001 . Nii saab ilma ootamiseta praed kätte!
Metsvindi tee 2, Haljala alevik, Haljala vald, 45301
Šašlõkibaar Artur asub Tallinn-Narva maantee ääres Viitna kõrtsi ja Viitna järvede läheduses. Mugavas restoranihoones pakume Armeenia köögi roogade valikut, mis on orienteeritud Euroopa maitsele. Meie väikesi külalisi rõõmustab lastenurk mänguasjade ja joonistamislauaga. Teises saalis on kamin, mis jahedal ja talvisel ajal sooja annab. Külalised saavad läbi suure klaasseina oma silmaga jälgida šašlõki valmistamist. Suvel on võimalik terrassil istuda, loodust nautida ja jälgida liha grillimist vabas õhus. Suuri ja väikesi külalisi rõõmustab miniloomaaed, mudilaste jaoks on batuut ja mänguväljak.
Rõmeda küla, Kadrina vald, 45230
Tapal on koht, kus sõpradega hästi einestada või maitsvaid humalaid proovida. Sõpruse aluseks on suhtlemine ja mis on parem jutu algataja, kui mõnus mäng piljardit või noolevise. Meie kuni 150 kohaga restos on ruumi kõigile, nii sulle kui sinu sõpradele. Telekatest näeb tippspordi otseülekandeid ja mängudest on olemas nii piljard, nooled, curling kui ka lauahoki ning poksimasin, kus sõpradega võistlust pidada. Kaotaja toob õlled, mis ei ammenda end kunagi, sest õllevalik on lai ja hoolikalt kokku valitud. Hea toit nõuab maitsvaid kaaslasi ja seda Rogeris pakkuda osatakse.
Ülesõidu tänav 8, Tapa linn, Tapa vald, 45108
Ainulaadne miljöö, maitsvad toidud ja lahke pererahvas on alati teie tarvis olemas! Jäneda mõisa tööhobuste talliks 1888. aastal ehitatud hoone on kasutusel suure kõrtsina, kuhu mahub korraga laudade taga pidutsema 350 külalist. Elmari Simmanid Musta Täku Tallis on toonud juba 1999. aasta suvest Jänedale eesti parimaid tantsumuusikuid ja loomulikult publikut, kes teinekord ei mahu kõik talli sissegi. Hulgakesi koos on eestlastel julgem tunne, külalistele aga huvitav kogemus eestimaisel peol osaleda.
Jäneda küla, Tapa vald, 73602
Ajalugu arvesse võttes pole kahtlustki, et kui sprotid peaksid fine diningus omale koha leidma kaevame me endise Kirovi kalatehase territooriumilt välja parimate aastakäikude konservid ja jagame lahkelt nende sisu ka teiega. Seniks aga leiab eri aastaaegadel meie menüüst maitseid igast maailma otsast unustamata rannarahva tarkust võluda kalast välja just see ehedaim mekk.
Viinistu küla, Kuusalu vald, 74701
Altja Kõrts asub Põhja-Eestis Lahemaa rahvuspargis. Vana rookatuse ja eheda sisekujundusega kõrts on hea paik keha kinnitamiseks kõigile möödasõitjaile, kel plaan selle kauni kandiga tutvuda. Pakume lihtsaid ja väga maitsvaid eesti toite. Ilusate ilmadega võib istuda terrassil, pidada meie avaras õues piknikku või korraldada väliüritusi. Suvisel ajal soovitame suurematel gruppidel kohad ja toit varem ette tellida. Soovi korral kutsume teile esinema ka rahvamuusikud. Kõik huvilised on oodatud! Hea teada: Läheduses asuvad mitmed kaunid mõisad ja tähistatud matkarajad.
Altja küla, Haljala vald, 45408
Mõisaajal oli iga mõisaproua ülesandeks ja uhkuseasjaks oma salaretseptiga napsi kokkusegamine. Kasutati ürte, marju ja maitseaineid, mis muutsid oma mõisas aetud viina suupäraseks ning sageli andsid sellele juurde ka tervistavaid omadusi. Parimad retseptid olid teada-tuntud laiemalt ning osa neist on jõudnud ka tänapäeva. Mõisanapsi töökojas saad kokku segada oma salaretsepti alusel ainulaadse joogi. Oleme selleks kogunud mitmeid taimi, et valiksid neist just Sulle sobivad ja jõudu-tervist andvad. Napsi võid kinkida heale sõbrale või nautida ise pidulikumal hetkel!
Sagadi küla, Haljala vald, 45403
Oleme loonud Wirkes'e, et oleks põhjarannikul tore, soe ja rõõmsameelne kohake, kuhu aastaringselt tulla lõunasöögile, romantilisele õhtusöögile või kasvõi lihtsalt kohvile raamatu kõrval! Oleme end sisse seadnud Vergi Sadamas, kus teid ootavad seintel Lääne-Virumaa kunstnike teosed, imelised toidunaudingud, särtsu lisavad kokteilid ning elegantsed veinid. Et elu üksluiseks minna ei saaks, korraldame pulmapidusid, sünnipäevaüritusi, seminaripäevi, joogapuhkuseid, veinidegusteerimisi, teemaõhtusööke jm. Meie jaoks on oluline kohalik ja värske tooraine ning naeratavad näod!
Sadama tee 51, Vergi küla, Haljala vald, 45404
Aru mõis on väike mõisakoht Kõrvemaal, kus pererahvas soojal ajal käsitööveini valmistab ja külalisi vastu võtab. Väiksemaid gruppe võtame vastu köök-aidas, suuremaid gruppe renoveeritavas tallihoones. Tule külla! Tutvustame tootmist, proovime veini, pakume suupisteid, jalutame pargis ja räägime koha ajaloost. Aru mõisa veinid ja Katariina ürditee kannavad Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist. Pakume ka koosolekuruumi kuni 30 inimesele. Näidishind 80 eurot on 4-liikmelisele grupile, sama hinna eest võtame vastu ka 1-3 inimesega grupi.
Patika küla, Tapa vald, 73609
Vaksali Trahter on õdusa atmosfääriga restoran Tapa linna keskel, otse ajaloolise jaamahoone vastas. Eesmärk on olla kodune ja soe koht, kuhu alati on rõõm tagasi tulla. Kohalikust toorainest valmistatud road ja kohapeal küpsetatud hõrgud koogid on märksõnad, mis restorani iseloomustavad. Talveperioodil mahutab armas majake oma kahele korrusele ligi 50 inimest, suveperioodil lisanduvad juurde terrass ja suur hoov. Oleme avatud ettetellimisel. Toitlustame ettetellimisel erinevaid üritusi nii kohapeal kui kliendi valitud kohas.   
Ambla maantee 3, Tapa linn, Tapa vald, 45106
Lahemaa Kohvikann on 2008. aastal Lahemaa rahvuspargis Palmse mõisa vahetus läheduses avatud restoran. Meie eesmärgiks on hellitada oma külalisi valitud jookide ja isuäratavate, hoolikalt valmistatud roogadega. Meie maja pakub sulle 42-kohalist külalisruumi ja 30-kohalist päikeseterrassi. Kogu aasta jooksul pakume sulle erinevaid aastaajale vastavaid eriroogasid ja meie menüüs on alati varuks mõned uudised. Kui plaanid aga väiksemaid või suuremaid pidusid, anname meelsasti sinu käsutusse oma ruumid ja spetsiaalselt selleks otstarbeks kavandatud menüüd.
Võsupere küla, Haljala vald, 45405
Linnupesa kohvik Võsul on just see paik kust saab kiirelt maitsva söögi ja jahutava joogi teel randa. Kohviku menüüst leiab kohapeal valmistatud parima Lääne-Virumaa krõbekana, mida saab nii burgeri kui praena osta. Ei puudu ka see kõige õigem vanakooli burger, kus kastet ja salatit on rohkem kui peaks ning hommikuti saab kohvi kõrvale värskeid saiakesi. Õhtul näitab Linnupesa kohvik spordiülekandeid ja muud aktuaalset õlleklaasi kõrvale. Kohviku leiab Ranna tänav 2, Võsu ehk Võsu bussijaamast teel randa. Kohvik on avatud iga päev hommikust hilisõhtuni.
Ranna tänav 2, Võsu alevik, Haljala vald, 45501
Perepubi on soodne ja hubane söögikoht Tallinn-Narva maantee vahetus läheduses Haljalas. Kohvikusse mahub einestama 45 inimest. Argipäevade lõunaajal ootavad einestajaid päevapakkumised. Menüüs on pubitoidud, pagari- ja kondiitritooted, käsitöösepik jne. Pakume võimalust pidada sünnipäevi ja muid seltskondlike koosviibimisi. Pühapäeviti oleme avatud ettetellimisel.    
Võsu maantee 7a, Haljala alevik, Haljala vald, 45301
Ühe jalaga Käsmu lahe kivisel rannal asuv restoran on külastamist väärt mitmel põhjusel - südamega valmistatud toit, hooliv teenindus, õdus atmosfäär ja lummava vaatega terrass. Meie peakokk Andres Pedanik hoolitseb selle eest, et pakutav toit oleks valmistatud võimalikult kodumaisest toorainest, alati värske, pakuks uusi ja huvitavaid maitseelamusi ning ka vana head äratundmisrõõmu. Suitsutame ise kala ja liha, valmistame limonaade, likööre ning sügisel hoidistame. Kõike mida saame, teeme ise ja rõõmuga! Sealhulgas anname ka Teile võimaluse kõike seda endaga koju kaasa haarata! 
Lainela tn 10/9 70, Käsmu küla, Haljala vald, 45601
Viru raba lähedal ja Kolga mõisa kõrval on vahekosmos, kus aeg seisab, päike paistab, linnud laulavad ja mängib hea muusika. Just sinna on ehitatud kaubaalustest arhitektuuriime, mis kannab nime "Linnutee Puhvet" . Väidetavalt selle galaktika parim koht aja mahavõtmiseks ja einestamiseks. Grillilt tulevad soojad söögid ja külmikutes on peidus külmad joogid. Menüüs on hoole ja armastusega tehtud tänavatoit. Ära muretse, siin ei ole mikrolaine ahju! Söö kohapeal või võta kaasa. Saadaval lähimate pruulikodade käsitööõlled.
Kolga alevik, Kuusalu vald, 74602
Sadama restoran on Hara allveelaevade baasi territooriumil asuv (pääslas saab osta sissepääsu pileti) kaunite vaadetega ajaveetmiseks ideaalne koht. Lisaks mõnusale ja maitsvale söögile saab uudistada ka allveelaevade baasi ja seal olevat fotonäitust "Saladuslik sadam". Sadama resto avatud siseterrassile mahutab 50 inimest sööki ja jooki nautima. Sama palju sööjaid mahub veel välisterassile. Restoran pakub kergemaid suupisteid ja eined ning maitsvaid a la carte menüü roogasid. Merekohinat ja lummavaid vaateid saab nautida maitsvate kokteilidega.
Hara küla, Kuusalu vald, 74810
Suveperioodil on Palmse mõisa pargis tiigi kaldal avatud romantiline ja ajastutruu suvekohvik „Isabella", kus pakutakse nii soolaseid kui ka magusaid suussulavaid maitseelamusi. Suvekohvik sobib väiksemate sündmuste tähistamiseks, peolauad saab ette tellida kuni 30-le inimesele.
Palmse küla, Haljala vald, 45435
Pakume argipäeviti lõunasööki ning muul ajal toitlustamist ettetellimisel. Menüüs on esikohal kodused ja maitsvad toidud nagu klassikaline seapraad hautatud kapsaga või talupojasupp. Magusroaks pakume eestlaste lemmikuid leivasuppi ja kamavahtu. Valikus on ka meie kondiitrite valmistatud käsitöö tordid ja koogid. 
Kuusalu tee 39, Kuusalu alevik, Kuusalu vald, 74601
Uuenduskuuri läbinud rannaresto on avara skandinaavia-stiilis sisekujunduse ja kauni merevaatega terrassiga hubane söögikoht kogu perele. Menüüs on värskest ja kohalikust toorainest valmistatud road ja kohapeal valminud küpsetised. Lastele on olemas mängunurk, õues kiiged, ronimisala ja võrkkiiged. Vihmase ja jaheda ilmaga saab kamina ääres nautida kvaliteetset kohvi ja kohapeal valmistatud kooke. Lisaks pakume privaatset söögiruumi kuni 30-sele seltskonnale. Ruumis saab oma pidu pidada ilma, et peaks terve restorani broneerima.
Valkla küla, Kuusalu vald, 74630

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga

Nimi