Kohalikud poed ja turud

Allikas: Facebook

Lahemaa jaekaubandusvõrk pakub laiemat valikut kindlasti suvehooajal, lahemaalaste esmatarbevajadusi aitavad aastaringselt katta aga poed Leesil, Käsmus ja Võsul ning veidi laiema valikuga Loksa linn.

Suvehooajal ootab Võsu leidma värskeimat kraami nii igapäevaselt turult kui ka paar korda nädalas aset leidvalt OTT-ilt (otse tootjalt tarbijale).

 

Piirkonna suveniire ja käsitööd leiad:
Sagadi mõisa muuseumipood
Võsu Kunstikuurist
Kakuvälja Käsitöökamber
Käsmu Meremuuseum
MTÜ Rannamännid | Loksa
Jäneda käsitöökeskusest

 

Lisaks leiad erinevaid Lahemaa teenuseosutajaid siit.

Lahemaa Rahvuspargi paksude metsade vahel Korjusel elab käsitöö- ja keraamikamoor. Tema osavates kätes valmib palju erinevaid kauneid näputöid. Silma rõõmustab lai värvikirev valik kõrgkuumus käsitöökeraamikat. KMOORi keraamika on omanäoline ja kõik esemed on ainueksemplarid. Kokkuleppel võib ka iga soovija ise endale meelepärase eseme valmistada. Meie Keraamikagaleriisse-kotta on oodatud igasuguses vanuses savinäpud ja ainulaadsete kingituste otsijad.
Korjuse küla, Haljala vald, 45421
Võsu on suvel siseturistide seas väga populaarne, kuid siia leiavad tee ka paljud väliskülalised. Lisaks kaunile rannale on siin aga ka palju muud teha ning vaadata. Tule ja astu läbi Võsu kunstikuurist!  Võsu Kunstikuur on Lahemaal, Võsu rannaküla vanas pritsikuuris asuv suviste kunstinäituste toimumise koht, mis on tegutsenud juba hulga suvehooaegu.  Kohapeal saad taiestega nii tutvuda kui meeldima hakanud teoseid endale kaasa otsa. Siit saad soetada ka kauneid käsitöötooteid, mõnusaid suveriideid, nägusaid ehteid, veetlevaid kübaraid ja palju muud. Kohtumiseni!
Mere tänav 30, Võsu alevik, Haljala vald, 45501
Eesti ühe suurima kaubavalikuga muuseumipood asub Metsamuuseumi esimesel korrusel, pakkudes oma külastajale erinevaid looduse ja metsandusega seotud tooteid. Propageerimaks looduslähedust, säästvat ning tervislikku eluviisi ja seda, et puit on parim, on muuseumipoes müügil enam kui tuhat erinevat toodet. Suur osa toodetest on originaalsed ning neid leiab vaid Sagadi muuseumipoest. Erinevad trükised, puidust mänguasjad, omapärased kodu- ning tarbekaubad ning ainulaadsed loodus- ning disaintooted on muutnud muuseumipoe armastatud paigaks pea kõikidele Sagadi mõisa külalistele.
Sagadi küla, Haljala vald, 45403
Hubane ja mõnus külapood on avatud aastaringi. Poes on väike raamatunurk, pakutakse kohvi-teed, saiakesi, hamburgerit ning wrappi. Suvel liigub kohalikku värsket kala. Müügil on ainulaadsed Käsmu vaadetega postkaardid ja Käsmu oma postmark. Lisaks on võimalik poehoones majutuda ja saab ka rentida ruumi. Suvel on avatud mõnus terrass, millelt avaneb imeilus vaade merele. Kohapealt saab laenutada jalgrattaid.
Merekooli tänav 4, Käsmu küla, Haljala vald, 45601
Jäneda käsitöökeskus on Jäneda Musta Täku talli ülakorrusel asuv näputöömeistrite müügikoht. 600 ruutmeetrisel pinnal on müügil enam kui 40 käsitöötegija tooted alates sepistest ja kudumitest klaasi ning keraamikani välja. Juba aastaid on Jäneda käsitöökeskus lisaks ehtsale kodumaisele käsitööle pakkunud ka võimalust töökodades ise uusi nippe õppida või koolitustel osaleda. Huvitav teada: Jäneda käsitöökeskus on Eesti suurimal pinnal asuv käsitöökeskus.
Jäneda küla, Tapa vald, 73602
Sagadi mõisa lähedal  Rakvere-Võsu maantee 27. kilomeetril, oleme hooajaliselt sisse seadnud oma väikese ja armsa käsitöökambrikese, kus pakume perenaise poolt valmistatud huvitavat ja ainulaadset käsitööd. Lisaks leiab meie juurest laias valikus villast lõnga - värvimata lõngad, värvilised lõngad, artistik lõngad ja väikeses koguses ka taimedega värvitud  lõngu. Tule ja võta meie juures hetkeks aeg maha ning puhka jalgu koos tassikese kohvi või teega.
Kakuvälja küla, Haljala vald, 45416

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.