Meri, sadamad ja rannad

Meri, sadamad ja rannad

Meri moodustab kolmandiku Lahemaa rahvuspargi pindalast ja sel on rohkem kui oluline roll siinsete külade ning nende elanike vormimisel. Kohalikku pärandisse on põimunud peatükid kalastamisest,  salapiirituse vedamisest, kaptenite koolist ning laevaehitusest. 

 

Väikesadamaid leiad nii Lahemaalt (Hara, Viinistu, Vergi ja Võsu) kui ka Lahemaa vahetust lähedusest (Salmistu).  Madala süvisega alused saavad end kai külge siduda ka Käsmus. Igas sadam tervitab oma külalisi omanäolise miljöö, kõhutäie ning soovi korral ka öömajaga.

 

 

Valdav enamus Lahemaa rannajoonest on kivine, ent supelsakstele leidub küllaldaselt ka liivarandu, kus päikest ja merevett nautida. Parima rannataristuga suvituskoht on kindlasti Võsu, elementaarsed mugavused leiab samuti Suureliiva rannast Vainupealt. Avastamist väärivad kindlasti ka Juminda poolsaare (Kolga-Aabla) ja Pärispea poolsaare (Loksa, Loksa “Raketa”, Odakivi, Pähknemänniku, Joosti) rannad. Täiesti omanäolise rannapuhkuse saad aga planeerida omale Mohni saare ida- või läänekaldal asuval liivarannal.

Magevees suplejad leiavad omale sobivalt sooja järvevett Kahala, Lohja, Käsmu või Viitna järves. Väärt ujumiselamust pakuvad aga rabalaukad Viru rabas ja Kõnnu suursoos.

 

 

 

 

 

 

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine puhkus.