Toitlustus

Lahemaa rahvuspargi gastronoomiline spekter hingab ühte rütmi siinse looduse ja vaatamisväärsustega - valdav osa suvisest lopsakusest sätib end talveunne, kuid peamised tõmbenumbrid on saadaval aasta läbi. Endale suupärast leiavad nii maitseelamuste otsijad kui ka kõhutäit jahtivad päevarändurid. Tule naudi Michelini tärni väärilist köögikunsti, hoia horisondil silm peal sadamarestodes ning tutvu erinevate ajastute kõrtsikultuuri ja -köögiga. Lahemaa söögikohad ja maitsed ootavad sind!

 

Toeta Lahemaa Turismiühingu liikmeid ja leia omale toitlustus Lahemaal just siit.

 

Restoranid

Mere 38 | Võsu | avatud suvehooajal

Kaspervik | Käsmu | avatud suvehooajal

Kodurestoran MerMer | Kolga-Aabla

Vihula Mõisa Restoran

Von der Pahlen | Palmse

Sagadi Mõisa Restoran

Lahemaa Kohvikann | Palmse

Sadamarestod

Hara | avatud suvehooajal

Viinistu | talvehooajal avatud R-P

Wöse | Võsu | avatud suvehooajal

Wirkes | Vergi | talvehooajal avatud R-P

Kõrtsid

Altja | avatud suvehooajal

Palmse

Viitna | talvehooajal avatud L-P

Kaval-Antsu Kõrts | talvehooajal avatud R-L

O Kõrts | Võsu

Kohvikud/tänavatoit/toitlustus

Linnutee Puhvet | Kolga | avatud suvehooajal

Lahemaa Campingu Kohvik | Suurpea | talvehooajal avatud L-P

Ukulele | Võsu | avatud suvehooajal

Kuum Kahvel | Võsu | avatud suvehooajal

Võsu Pitsakuller | avatud suvehooajal

Meidi Kodurestoran | Võsu | talvehooajal avatud N-P

 

Kõik Lahemaa söögikohad on oodatud meiega oma infot jagama visitlahemaa.com lehel ning astudes Lahemaa Turismiühingu liikmeks saab teie toitlustustegevus kajastatud ka Navicup kaardirakenduses.

 

NB! Lahemaa turismipiirkonna toitlustajad ootavad Sind külla ka Haljala, Kadrina ja Tapa valda.

 

Valgejõe Veinivilla on Eesti põhjapoolseim puuvilja- ja marjaveinitalu. Veinimeistreid on kaks: ema Tiina ja poeg Gregor, kes on mõlemad sommeljeed. Kogu tooraine on pärit Eesti pinnalt ning veinid on pakkumisel isegi Michelini-tärniga restoranides Saksamaal. Tavapärase külastuse käigus teeme väikese ekskursiooni veinitalus ning maitseme erinevaid veine vastavalt külastajate soovidele.  Ettetellimisel on võimalik ka: osaleda virtuaaldegustatsioonil nautida mitmekäigulist lõuna- või õhtusööki; pidada seminari kuni 30 inimesega; degusteerida veine metsas; osaleda seiklusmängus Veiniorienteerumine. 
Valgejõe küla, Kuusalu vald, 74712
Suveperioodil on Palmse mõisa pargis tiigi kaldal avatud romantiline ja ajastutruu suvekohvik „Isabella", kus pakutakse nii soolaseid kui ka magusaid suussulavaid maitseelamusi. Külastajate lemmik on imehea maasikakastmega kreemine toorjuustukook „Isabella". Suvekohvik sobib väiksemate sündmuste tähistamiseks, peolauad saab ette tellida kuni 30-le inimesele.
Palmse küla, Haljala vald, 45435
Viitna Kõrtsihoone on omataoliste seas üks vanemaid Eestis säilinud samalaadsetest kõrtsidest. Maja vasakus tiivas oli kaks nn. sakstekambrit ja tall, täna asub seal Bistroo, mis on avatud juba varahommikul ning mahutab 45 in. Samuti asub seal Eesti käsitöö ja meenete müügilett. Parempoolsest tiivast pääses talupoegadele mõeldud "matsikambrisse" ning talupoegade hobusetalli, kus täna asub kõrts, mille menüüst leiad ka Eesti rahvustoite. Kõrts mahutab 120 in/ matsikamber 40 in. Väljas asuv rookatusega grilltare, kus pakutake maitsvat Viitna Kebabi. Viitna kõrtsihoone on suurim puukõrts Eestis.
Viitna küla, Kadrina vald, 45202
Mõnus pitsakohvik Tapa kesklinnas, kus lõuna ajal ootavad einetajaid ka päevapakkumised. Tule ja naudi maitsvat toitu kohapeal või telli hoopis kaasa või koju. Tellimiseks on saadaval kogu menüü. Maksta saab nii sularahas kui ka kaardiga!
Sauna tänav 1, Tapa linn, Tapa vald, 45109
Kaunite merevaadetega sadama resto on avatud suvisel hooajal alates Maikuust nädalavahetustel alates reedest pühapäevani kella 12:00-18:00. Juunis-juulis on restoran avatud iga päev kella 12:00 -19:00. Restoran on allveelaevade baasi territooriumil (pääslas saab osta sissepääsu pileti) olev mõnusate vaadetega ajaveetmiseks ideaalne koht. Lisaks mõnusale ja maitsvale söögile, saab uudistada ka allveelaevade baasi ja seal olevat fotonäitust "Saladuslik sadam". Sadama resto avatud terassile mahutab sise-alale 50 inimest sööki ja jooki nautima. Samapalju sööjaid mahub veel välisterassile.  
Hara küla, Kuusalu vald, 74810
Vaksali Trahter on õdusa atmosfääriga restoran Tapa linna keskel, otse ajaloolise jaamahoone vastas. Eesmärk on olla kodune ja soe koht, kuhu alati on rõõm tagasi tulla. Kohalikust toorainest valmistatud road ja kohapeal küpsetatud hõrgud koogid on märksõnad, mis restorani iseloomustavad. Talveperioodil mahutab armas majake oma kahele korrusele ligi 50 inimest, suveperioodil lisanduvad juurde terrass ja suur hoov. Oleme avatud ettetellimisel. Toitlustame ettetellimisel erinevaid üritusi nii kohapeal kui kliendi valitud kohas.   
Ambla maantee 3, Tapa linn, Tapa vald, 45106
Wirkes' asub Tallinnast 92 km ning Rakverest 37 km kaugusel mere ääres, kus pakume toitlustust, pingevaba õhkkonnaga seminariruumi ning majutust. Meie menüü on pidevalt muutuv, kasutame kohalikku toorainet, teeme tööd südamega ja töötame pidevalt edasiarenemise nimel. Esimese korruse saalis on baar ja linadega saal, mis mahutab kuni 60 inimest. Teisel korrusel on hotelli hommikusöögisaal, mis on lihtsasti ümber mängitav seminariruumiks kuni 20-le inimesele. Igast aknast vaatab vastu meri, mis paneb ajud hästi tööle! Korraldame lisaks ka aastaringselt pulmi, sünnipäevi ning muid üritusi.
Sadama tee 51, Vergi küla, Haljala vald, 45404
Ainulaadne miljöö, maitsvad toidud ja lahke pererahvas on alati teie tarvis olemas! Jäneda mõisa tööhobuste talliks 1888. aastal ehitatud hoone on kasutusel suure kõrtsina, kuhu mahub korraga laudade taga pidutsema 350 külalist. Elmari Simmanid Musta Täku Tallis on toonud juba 1999. aasta suvest Jänedale eesti parimaid tantsumuusikuid ja loomulikult publikut, kes teinekord ei mahu kõik talli sissegi. Hulgakesi koos on eestlastel julgem tunne, külalistele aga huvitav kogemus eestimaisel peol osaleda.
Jäneda küla, Tapa vald, 73602
Lahemaa rahvuspargis Palmse mõisakompleksis asub Palmse kõrts, kus pakutakse meie esivanemate roogasid, nagu ehtne moonaka kört ja isevalmistatud leib. Ilusa ilmaga kaetakse söögilaud õue, et vanematel oleks hea oma järelkasvul silma peal hoida, kui need moonakate kiigemäel kiikesid kääksutavad. Katuse alla mahutab kõrts sadakond inimest, see tähendab, et suuremad söömingud ja korralikud rahvalikud pulmad ning peod saab siin suurema seltskonnaga maha pidada! Kõrtsirahvas võtab iga teelise vastu kui kalli ja kauaoodatud sugulase ning kedagi ei lasta ära minna tühja kõhu ega januse suuga! 
Palmse küla, Haljala vald, 45435
Mere 38 - restoran kus elab päike! Siin kohtuvad imelised hommikud ja kauneimad loojangud, kosutust jagavad päevad ning sumedad ööd. Restoran, mille maitsetest leiad ilusa elamuse ja rahu. See on paik, kus saavad kokku head seltskonnad ja inimesed, kes hindavad ilusat elu. Pakume nii klassikuid kui ka ootamatuid kombinatsioone ja vahel sōltub menüü sellest, mis meri parasjagu annab. Meie menüüst leiavad endale sobiva kõhutäie nii mereanni- kui lihasõbrad ning muidugi ka kõige pisemad. Võsule puhkama tulles broneeri endale öö meie Mere 38 Apartments külaliskorterites. Tutvu MICHELINI inspektorite hinnanguga.
Mere tänav 38, Võsu alevik, Haljala vald, 45501
Valkla Forell on rajatud 1999. aasta suvel looduskauni Valkla jõe äärde. Pakume aastaringselt meelelahutuslikku kalapüüki ja teie püütud kalast valmistame maitsva roa! Lapsed saavad lõbusalt aega veeta väikesel mänguväljakul, kus põnevust pakuvad kiiged ja liivakast.  Meie juures saab ka suurema seltskonnaga ühiselt sööki nautida või koosviibimist korraldada. Suurema seltskonna puhul broneerige laud ette. Kõigest 1,5 km kaugusel meist laiuvad imeilusad Valkla ja Salmistu liivarannad.
Valkla küla, Kuusalu vald, 74630
Perepubi on soodne ja hubane söögikoht Tallinn-Narva maantee vahetus läheduses Haljalas. Kohvikusse mahub einestama 45 inimest. Argipäevade lõunaajal ootavad einestajaid päevapakkumised. Menüüs on pubitoidud, pagari- ja kondiitritooted, käsitöösepik jne. Pakume võimalust pidada sünnipäevi ja muid seltskondlike koosviibimisi. Pühapäeviti oleme avatud ettetellimisel.    
Võsu maantee 7a, Haljala alevik, Haljala vald, 45301
Tarekese pubis valmistame maitsvaid toite, mille tegemisel püüame kasutada võimalikult palju kohalike talunike kaupa. Meilt on võimalik tellida pidu- ja peielaudasid kuni 60-le inimesele. Lähtuvalt ürituse eesmärgist ja kestvusest aitame koostada ka sobiliku menüü.Meil on olemas mugav väliterrass ja eraldi suitsuruum. Lisaks pakume ruumi seminaride, konverentside ja koosolekute korraldamiseks. Olemas on WiFi ühendus ja esitlustehnika. Omalt poolt pakume kohvipause ja toitlustust. 
Kesk tänav 7, Tapa linn, Tapa vald, 45106
Šašlõkibaar Artur asub Tallinn-Narva maantee ääres Viitna kõrtsi ja Viitna järvede läheduses. Mugavas restoranihoones pakume Armeenia köögi roogade valikut, mis on orienteeritud Euroopa maitsele. Meie väikesi külalisi rõõmustab lastenurk mänguasjade ja joonistamislauaga. Teises saalis on kamin, mis jahedal ja talvisel ajal sooja annab. Külalised saavad läbi suure klaasseina oma silmaga jälgida šašlõki valmistamist. Suvel on võimalik terrassil istuda, loodust nautida ja jälgida liha grillimist vabas õhus. Suuri ja väikesi külalisi rõõmustab miniloomaaed, mudilaste jaoks on batuut ja mänguväljak.
Rõmeda küla, Kadrina vald, 45230
Kodurestoran MerMer - koht, kus olla omadega koos! Juminda poolsaarel Kolga-Aabla kalurikülas asuvas merehõngulises MerMer'is saate nautida kohalikust toorainest head toitu ning suurepärast Kreeka ja Itaalia veini. Juba 13 aastaseks saanud MerMer võõrustab algusest peale ainult üht seltskonda korraga, seega tundub, et olime ajast ees. Oma tulekusoovist palume mõned päevad varem teada anda, kuna kohtade arv on piiratud ja me soovime, et just teie olete see, keda peremees Jaan ja perenaine Merritt tervitavad kui kauaoodatud külalist!
Kolga-Aabla küla, Kuusalu vald, 74717
Lahemaa Kohvikann on 2008. aastal Lahemaa rahvuspargis Palmse mõisa vahetus läheduses avatud restoran. Meie eesmärgiks on hellitada oma külalisi valitud jookide ja isuäratavate, hoolikalt valmistatud roogadega. Meie maja pakub sulle 42-kohalist külalisruumi ja 30-kohalist päikeseterrassi. Kogu aasta jooksul pakume sulle erinevaid aastaajale vastavaid eriroogasid ja meie menüüs on alati varuks mõned uudised. Kui plaanid aga väiksemaid või suuremaid pidusid, anname meelsasti sinu käsutusse oma ruumid ja spetsiaalselt selleks otstarbeks kavandatud menüüd.
Võsupere küla, Haljala vald, 45405
Ajalugu arvesse võttes pole kahtlustki, et kui sprotid peaksid fine diningus omale koha leidma kaevame me endise Kirovi kalatehase territooriumilt välja parimate aastakäikude konservid ja jagame lahkelt nende sisu ka teiega. Seniks aga leiab eri aastaaegadel meie menüüst maitseid igast maailma otsast unustamata rannarahva tarkust võluda kalast välja just see ehedaim mekk.
Viinistu küla, Kuusalu vald, 74701
Kaval-Antsu kõrts asub Vihula mõisa ajaloolises jääkeldris, see on mõnus  maalähedane kõrts, mis mahutab 2 korruse peale kuni 100 külalist. Kõrtsis on suured puidust talad ja paekivist seinad, millele on paigutatud endisaegsed talutööriistad. Pakutakse traditsioonilist Eesti maalähedast toitu, mis põhineb naturaalsetel toorainetel ning loomulikult on olemas ka suur valik mitmesuguseid õllesid. Kaval-Antsu Kõrtsi valikust leiab snäkke, päevapakkumisi ja a la carte toitlustust. Väljaspool suveperioodi on võimalik lõuna- ja õhtusöögid gruppidele ette tellida.
Vihula küla, Haljala vald, 45402
Uuenduskuuri läbinud rannaresto on avara skandinaavia-stiilis sisekujunduse ja kauni merevaatega terrassiga hubane söögikoht kogu perele. Menüüs on värskest ja kohalikust toorainest valmistatud road ja kohapeal valminud küpsetised. Lastele on olemas mängunurk, õues kiiged, ronimisala ja võrkkiiged. Vihmase ja jaheda ilmaga saab kamina ääres nautida kvaliteetset kohvi ja kohapeal valmistatud kooke. Lisaks pakume privaatset söögiruumi kuni 30-sele seltskonnale. Ruumis saab oma pidu pidada ilma, et peaks terve restorani broneerima.
Valkla küla, Kuusalu vald, 74630
Altja Kõrts asub Põhja-Eestis Lahemaa rahvuspargis. Vana rookatuse ja eheda sisekujundusega kõrts on hea paik keha kinnitamiseks kõigile möödasõitjaile, kel plaan selle kauni kandiga tutvuda. Pakume lihtsaid ja väga maitsvaid eesti toite. Ilusate ilmadega võib istuda terrassil, pidada meie avaras õues piknikku või korraldada väliüritusi. Suvisel ajal soovitame suurematel gruppidel kohad ja toit varem ette tellida. Soovi korral kutsume teile esinema ka rahvamuusikud. Kõik huvilised on oodatud! Hea teada: Läheduses asuvad mitmed kaunid mõisad ja tähistatud matkarajad.
Altja küla, Haljala vald, 45408
Tapal on koht, kus sõpradega hästi einestada või maitsvaid humalaid proovida. Sõpruse aluseks on suhtlemine ja mis on parem jutu algataja, kui mõnus mäng piljardit või noolevise. Meie kuni 150 kohaga restos on ruumi kõigile, nii sulle kui sinu sõpradele. Telekatest näeb tippspordi otseülekandeid ja mängudest on olemas nii piljard, nooled, curling kui ka lauahoki ning poksimasin, kus sõpradega võistlust pidada. Kaotaja toob õlled, mis ei ammenda end kunagi, sest õllevalik on lai ja hoolikalt kokku valitud. Hea toit nõuab maitsvaid kaaslasi ja seda Rogeris pakkuda osatakse.
Ülesõidu tänav 8, Tapa linn, Tapa vald, 45108
Vihula mõisas asub üks ilusamaid esmaklassilisi restorane Eestis. Oma üksikasjalikult taastatud originaalsete põrandate ja laeornamentide, maalide ja moodsa Skandinaavia mööbliga on restoran meeldiv ühendus traditsionaalsest vanast ja moodsast minimalismist. Kõrged laed, suured aknad vaatega mõisapargile, kamin ja klaver lisavad veelgi luksulikku õhkkonda. Restoranist leiavad head-paremat ka lapsed ja taimetoitlased. Peakoka Saalis pakume 3-, 5- või 7-käigulist degustatsioonimenüüd gurmaanidele. Lisaks on restoranil ka sigarituba ja päikeseterrass, kus on võimalik einestada suvehooajal.
Vihula küla, Haljala vald, 45402
Ühe jalaga Käsmu lahe kivisel rannal asuv restoran on külastamist väärt mitmel põhjusel - südamega valmistatud toit, hooliv teenindus, õdus atmosfäär ja lummava vaatega terrass. Meie hoolitseme selle eest, et pakutav toit oleks valmistatud võimalikult kodumaisest toorainest, alati värske, pakuks uusi ja huvitavaid maitseelamusi ning ka vana head äratundmisrõõmu. Suitsutame ise kala ja liha, valmistame limonaade, likööre ning sügisel hoidistame. Kõike mida saame, teeme ise ja rõõmuga! Sealhulgas anname ka Teile võimaluse kõike seda endaga koju kaasa haarata! 
Neeme tee 70, Käsmu küla, Haljala vald, 45601
Restoran "Von der Pahlen" asub Lahemaa rahvuspargis Palmse mõisakompleksi endises viinaköögis. Suvehooajal pakume sulle restoranis maitsvat maahotelli restoranile omapärast menüüd. Aastaringselt saad siin nii sünnipäevapidusid kui ka pulmi läbi viia. Talvehooajal toimuvad meil restoranis kaminatule paistel hubased loenguga kaminaõhtud.
Palmse küla, Haljala vald, 45435
Tristvere kohvik asub Lääne-Virumaal Kadrinas. Avaras ja hubases kohvikuruumis pakutakse toitlustamist nii gruppidele kui ka tellitud peo- ja peielaudadena. Lisaks on võimalik korraldada seminare, sünnipäevasid, firmaüritusi jmt umbes 50-liikmelistele seltskondadele. Väliterrass pakub suurepärase võimaluse nautida hea toidu ja joogi kõrvale Eestimaa loodust. Maja teisel korrusel asuvad toad majutamiseks. NB! Kohvik on avatud vaid gruppidele ettetellimisel.
Viitna tee 10, Kadrina alevik, Kadrina vald, 45201
Kadaka Baar on õdus söögikohake Tallinn-Narva maantee ääres. Neile, kel pikemaks peatuseks aega pole, pakub meie ööpäev läbi avatud kiosk kiiret kehakinnitust näiteks hamburgeri, saiakese või mõne maiustuse näol. Alati on saadaval ka soe kohvi ning jahedad karastusjoogid. Kellel aga isu tõsisema kõhutäie järele või soov pikem peatus teha, on oodatud hoovil asuvasse baari. Talveperioodil kostitame oma külalisi baaris sees. Korraga mahub einestama umbes 30 inimest. Kui aga ilmad juba soojemaks muutuvad, võite oma einet nautida värskes õhus. Ootame sind! Tule üksi või kogu perega!
Viitna küla, Kadrina vald, 45202
Mõisaajal oli iga mõisaproua ülesandeks ja uhkuseasjaks oma salaretseptiga napsi kokkusegamine. Kasutati ürte, marju ja maitseaineid, mis muutsid oma mõisas aetud viina suupäraseks ning sageli andsid sellele juurde ka tervistavaid omadusi. Parimad retseptid olid teada-tuntud laiemalt ning osa neist on jõudnud ka tänapäeva. Mõisanapsi töökojas saad kokku segada oma salaretsepti alusel ainulaadse joogi. Oleme selleks kogunud mitmeid taimi, et valiksid neist just Sulle sobivad ja jõudu-tervist andvad. Napsi võid kinkida heale sõbrale või nautida ise pidulikumal hetkel!
Sagadi küla, Haljala vald, 45403
Elusal tulel lihaküpsetamist alustasime Mäos Sämmi Grillis juba 1998.aastal ja jätkame seda ka Haljalas. Menüü koostamisel oleme püüdnud ühendada eestlastele omased lihaküpsetamistraditsioonid ja miksinud sinna maitseid maailmast.  Lihade maitsestamisel ei pretendeeri me autentsusele ja see ei ole ka eesmärk — soov on pakkuda võimalikult mitmekesist menüüd. Loodame rikastada Teie maitseelamusi ja anda edasi huvitavaid ideid, mida on võimalik ka kodus katsetada. P.S. Paneme lihad aegsasti grillima, kui ette helistada Haljalas +372 384 6001 . Nii saab ilma ootamiseta praed kätte!
Metsvindi tee 2, Haljala alevik, Haljala vald, 45301
Oled oodatud Magasimaale meie tooteid degusteerima! Meie juures saab maitsta hooajalisi tooteid: meetooteid, ürditeed, naturaalset mahla ja  muid hooajale omaseid suupisteid ja jooke. Degusteerimine kestab sõltuvalt grupi suurusest 20-60 minutit. Tooteid saab kaasa osta. Vali lisaks talu tutvustus ja/või töötuba meisterdamiseks ning veeda meie juures vahva päev!
Tepelvälja küla, Haljala vald, 45440
Lahemaa rahvuspargis, Sagadi hotelli II korrusel paiknev Sagadi mõisa restoran mahutab kuni 80 inimest, kuid ühendatuna kõrvaloleva banketisaaliga saab sünnipäeva- või pulmalaua taha istuma panna 100 inimest. Külmadel talveõhtutel lisab restorani õdusust ja soojust elav kaminatuli ja meeldiv teenindus. Kuumadel suvepäevadel saab end jahutada nautides karastavaid jooke ja erinevaid suupisteid II korruse suveterrassil. Meilt leiate à la carte menüü peamiselt ulukiroogadest, kuid ei puudu ka taimetoit ja kalamenüü.
Sagadi küla, Haljala vald, 45403
Lahemaa rahvuspargi populaarsest suvituskohast Võsult leiad omanäolise O Kõrtsi. O Kõrts asub Võsu südames, rannale väga lähedal, kõrtsil on ka suur väliterrass. Pakume sulle aastaringselt rikkalikku menüüd ja nädalavahetustel meeleolukaid pidusid.
Jõe tänav 3a, Võsu alevik, Haljala vald, 45501
Aru mõis on väike mõisakoht Kõrvemaal, kus pererahvas soojal ajal käsitööveini valmistab ja külalisi vastu võtab. Mõisas on renoveeritud köök-ait ja korrastatud  park, valmimas laudahoone arendus. Katariina tee kaubamärgi all turustame ürditeesid kohvikutele ja restoranidele. Tule külla! Tutvustame veini ja tootmist, pakume juurde suupisteid, jalutame pargis ja räägime koha ajaloost. Aru mõisa veinid ja ürditee kannavad Põhja-Eesti kohaliku toidu märgist. Pakume ka koosolekuruumi kuni 30 inimesele. Näidishind 56 eurot on 4-liikmelisele grupile, sama hinna eest võtame vastu ka 1-3 inimesega grupi.
Patika küla, Tapa vald, 73609

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine puhkus.