Muuseumid ja galeriid

Muuseumid ja galeriid

Meie ümber keerleb lõputult lahe maailm, millest säilitatud elementidega on mõnus tutvuda näiteks just siis, kui alt on vedanud Lahemaa ilm. Rahvuspargis asuvad Lahemaa muuseumid ja galeriid pakuvad ülevaadet nii põhja-eestlaste elust-olust kui ka rikkalikku sissevaadet Eesti kunstinike töödesse alates ärkamisajast.

 

Kolga Muuseum
Palmse Mõis-Muuseum
Sagadi-Mõis-Muuseum
Sagadi Metsamuuseum
Viinistu Kunstimuuseum
Viinistu Külamuuseum
Käsmu Meremuuseum
Vihula Viinamuuseum
Lobi Muuseum

 

Lisa muuseumid ja galeriid kindlasti ka oma Lahemaa Ringile!

 

Iga-aastane tippsündmus muuseumide maastikul on kahtlemata Muuseumiöö. Muuseumiöö leiab aset maikuu keskel ühel laupäeval ning muuseumid üle Eesti on sel päeval avatud hiliste õhtutundideni. Muuseumide külastamine on sel õhtul valdavalt tasuta. Muuseumiöö 2023 leiab aset 20. mail, teemapealkirjaks on seekord “Öös on liikumist”.

 

Muuseumiöö 2022 | 21.05.2022 | Öös on unistusi

 

Kolga muuseum
“ALTERNATIIVSED VIIEKÜMNENDAD” on miniatuuride ja koopiamudelite näitus, mis tutvustab, milline oleks olnud elu Eestis peale 1940ndat, kui oleks jätkunud omariiklus ja kui poleks olnud okupatsiooni. Mudelid ja figuurid viivad meid 1940 – 1950ndatesse aastatesse.

Viinistu kunstimuuseum

Kell 19.00 algab isa-poja kunstituur, kus oma teadmisi, lugusid ning unistusi jagavad kunstikogu omanik Jaan Manitski ning tema poeg Arthur.

Ekskursioon saab punkti Rahvusooper Estonia balletisolist Ketlin Oja etteastega, mis toob ühe paljude väikeste baleriinide unistuste rolli merevaate ja kunsti keskele.

Pärast tuuri on võimalus esinejate ning kohalikega vestelda unistuste tekkest, nende vajalikkusest ning kust unistused üldse sünnivad.

Ilusa ilmaga süttib päikeseloojangueelne lõke, et tervitada tulevast suve ning Kunstisadama sünnipäeva. Õhtule loob meeleolu akustiline kitarrikontsert.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.


Liitu uudiskirjaga


    TAVA

    Uudiskirjast saad häid ideid ja vihjeid, kuidas planeerida oma järgmine puhkus.