Roheline Lahemaa

Roheline Lahemaa

Kui Lahemaa 1971. aastal terve endise NSV Liidu esimese rahvuspagina loodi, hakati selles looduse kõrval kaitsma ka kultuuripärandit. Juba üle 50 aasta on Lahemaal peetud tähtsaks nii loodust kui ka järjepidevat inimtegevust ning nende koosmõju. Kohalikud elanikud ja piirkonnas tegutsevad ettevõtjad tutvustavad külalistele uhkusega Eesti vanimat rahvusparki ja lähtuvad oma tegevustes rohelise maailmavaate põhimõtetest. Kuna Lahemaa on Eesti populaarseim loodussihtkoht, siis nii riigi- kui ka kohalike omavalitsuste ametnikud ja kestlikkuse töörühm jälgivad hoolega siinseid külastajate voogusid ning turismi mõju nii keskkonnale kui ka kogukonnale. Kõik seotud osapooled töötavad ühiselt selle nimel, et täita rahvuspargi eesmärke säilitada, kaitsta ja tutvustada Põhja-Eestile iseloomulikku loodust ja kultuuripärandit. Kestlik mõtteviis tagab kestliku Lahemaa!

 

Koostatud on piirkonna säästva arengu strateegia, mis määrab visiooniks, et aastal 2030 on Lahemaa rahvuspargi turismipiirkond rahvusvaheliselt tuntud, säästva arendamise põhimõtteid järgiv mitmekesise ja hoitud looduskeskkonna ja kultuuripärandiga sihtkoht, mis pakub harivat, unikaalset ja terviklikku külastuskogemust nii sise- kui väliskülastajale ning on väärtuslik elu- ja ettevõtluskeskkond kohalikule elanikule.

 

Lahemaa rahvuspargi turismipiirkonna kestlikku lähenemist on tunnustatud Euroopa kaitsealade liidu Europarci kestliku turismi sertifikaadi ja ülemaailmse rohelise sihtkoha kuldtasemega. Mitmel aastal on Lahemaa oma edulooga valitud maailma saja kestliku sihtkoha hulka. Need märgised on kinnituseks, et sihtkohas on tähtis kestlik areng ja vastutustundlik turism.

 

Lahemaal on üle 70 küla ja üle 3000 elaniku ning siinne kogukond paistab silma oma tegususega. Rahvuspargis on palju külaseltse ja teisi vabaühendusi, kes panustavad selle nimel, et nii kohalikel kui ka külastajatel oleks Lahemaal hea olla. Toredateks näideteks on Leesi kogukonnapood ja meie vabatahtlikud päästjad. Siinset värvikat rahvakultuuri hoitakse elus ja vürtsitatakse moodsama kultuuriga 12 rahvamajas. Lahemaale tulles tasub sündmuste kalendrit kontrollida – ehk õnnestub osaleda ka mõnel ehedal külapeol.

 

Avasta tõeline Lahemaa läbi praktika või vabatahtliku töö! Anna meile oma soovist teada: info@visitlahemaa.com. Oleme tänulikud, kui toetad Lahemaa Turismiühingu kaudu siinset kogukonda rahaliselt. Meie Swedbanki konto on: EE962200221075218525.

 

 

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.