Vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused

Lahemaa vaatamisväärsused on kõige lihtsamini leitavad Navicup kaardirakenduse või prinditava kaardi abil.

Lahemaa rahvuspark annab parima tunnetuse teadliku inimtegevuse ja kauni looduse koostoimimisest. Maaliliste loodusvaadetega vahelduv ajalooline küla- ja nõukogude aja pärand on Lahemaale loonud mitmekülgse valiku vaatamisväärsusi.

Kuna Lahemaa rahvuspark oma looduse, kogukondade ja tegevusvaldkondaga on niivõrd mitmekülgne, siis ei piirdu siin kujunev elamustepagas vaid nägemisaistingute toel. Seega, olete oodatud Eesti vanimasse rahvusparki tutvuma kõigi siinsete elamusväärsustega!

 

Loodus 

Lahemaa rahvuspark on tõeliselt metsarikas - tegemist on Euroopa ühe suurima metsakaitsealaga. Lisaks on külvanud 10 000 aasta tagune liustikujää tulek põhjaranniku üle rändrahnudega - lihtsamini leitavad on Majakivi (suuruselt 3.) ja Jaani-Tooma suurkivi (suuruselt 20.) Kasispeal. Eesti suurim hiidrahn, Letipea Ehalkivi, asub Lahemaast linnulennult 30 km kaugusel idas. Loodusesse liikuma kutsuvad aga rahvuspargi eriilmelised matkarajad metsades, rabades ja rannikujoonel. Lahemaalt saab alguse ka Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee.

 

Külad 

Lahemaal kaunist loodust ilmestavad erinäolised asulad. Võsu, Lahemaa kuurortkeskus, kutsub oma suvitamiseks ideaalse rannajoone, ohtrate söögikohtade ja elava õhtuse vööndiga. Maaliline kaptenite küla Käsmu pakub aga võimalust peita end melu eest ning nautida merevaadet ja ümbruskonna metsi lühemateks ja pikemateks jalutuskäikudeks. Rahvuspargi kultuurimekas Viinistul ootab sind aga Eesti suurim erakätes olev kunstimuuseum ja hooajal kõikvõimalikud etendused-kontserdid. Juminda poolsaarel Leesil tervitavad sind aga kokkuhoidvad kohalikud koos oma õdusa kogukondliku külapoega.

 

Kultuur ja ajalugu

Lahemaa ajaloos on tähtsat rolli mänginud mõisad. Renoveeritud Palmse, Sagadi ja Vihula hellitavad külastajad erinevate teenustega ning ootavad kõiki aastaringselt mõisavõlusid nautima. Eesti suurim mõis asub Kolgas. Selle müstilise hiiglasega tutvumiseks võta ühendust kohalikuga giidiga. Rannakülade ajalooga saad tutvuda Altjal ning Käsmu meremuuseumis.

Militaarpärandist huvitunutele on aga külastamiseks müstiline Hara allveelaevade demagnetiseerimisjaam, mida täna arendatakse väikesadamana. Pärispea poolsaarelt leiab mitmeid põnevaid militaarhooneid, kuid ajahamba poolt räsitud hoonestus on erinevas lagunemisastmes ning ettevaatust ei ole kunagi liiga palju.

See on vaid osake Lahemaalt peituvast, Lahemaa vaatamisväärsused leiad meile külla tulles!

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.