Transport

Transport

Transport Lahemaale, Lahemaal või Lahemaalt - rahvuspargi teed on priima läbitavusega nii ratastel, pedaalidel kui ka vana hea tallataksoga.

 

Kuna Lahemaa rahvuspargi ala katab osaliselt nii Lääne-Virumaad kui Harjumaad on sellest tulenev transpordikorraldus kummagi maakonna tõmbekeskuse poole kaldu ega arvesta rahvusparki külastavate turistide huve. Lahemaa Turismiühingu üheks oluliseks tegevuseks lähitulevikus on hõlbustada orgaanilisi liikumisteid Lahemaal, mis on kujunenud nii rahvuspargi külaliste kui ka Lahemaa turismitegevuses kaasalöövate ettevõtlike inimeste huvidest lähtuvalt. Esimesed katsetused kogukondlikku transporti turismitegevusse rakendada leiavad aset juba 2023. aasta kevad-suvel. Pikemas perspektiivis on prioriteediks avada Lahemaa külalistele rohkem ka mereteid ja pakkuda lõbusõite ja ekskursioone merelahtedel ning transfeere erinevate Lahemaa sadamate vahel.

 

Transport Lahemaal
Bussitransport Tallinna ja Loksa vahel

Buss

Ühistransport liigub Lahemaale igapäevaselt Tallinnast, Rakverest ja Kadrinast pakkudes tihedaimat ühendust Loksa linnaga.
Ajakohastatuima sõiduinfo leiad Kuusalu valla kodulehelt või kasutades reisiplaneerijat peatus.ee

 

Näidisgraafikud puhkepäeva (L/P) veetmiseks Viru rabas
151 | 9:40 Balti jaam -> 10:47 Loksa tee
155 | 11:05 Balti jaam -> 12:09 Loksa tee
155 | 13:16 Loksa tee -> 14:21 Balti jaam
155 | 17:46 Loksa tee -> 18:51 Balti jaam

 

Jalgratas

Rattasõbralik Lahemaa pakub pedaalijaile hulgaliselt väljakutseid nii päevatiiruks kui ka mitmepäevaseks "tour de Lahemaaks"! Leia just endale sobiv Navicup kaardirakendusest.

Alates 2022 suvest pakub Lahemaa Turismiühing rendirattaid hooajaliselt Loksa bussijaama turismiinfopunktis.

 

Jalgrattaid laenutavad suvisel Lahemaal:

Lahemaa Turismiühingu infopunkt Loksal | 5239239 | info@visitlahemaa.com

Viinistu Art Hotel | 5665 8633 | arthotel.viinistu@gmail.com

 

Auto

Hästi asfalteeritud Lahemaa teed loovad rahvuspargi avastamiseks soodsad tingimused, ent arvesta kindlasti ka siinsete looduskaitsenõuetega. Ekstra tähelepanu pööra piirangutele sihtkaitsevööndis mootorsõidukitega liikumisele ja parkimisele. Kestlik transport on ka sõidujagamine ehk siis too meid külastades kindlasti ka oma pere ja/või sõbrad kaasa.

 

Merealus

Lahemaa rahvusparki toob ka meretee, otsad saad kai külge siduda:
Hara sadamas
Viinistu sadamas
Võsu sadamas
Vergi sadamas

 

NB! Lahemaa turismipiirkonna transpordiühendused hõlmavad ka bussi- ja rongitransporti tõmbekeskustega nagu Rakvere, Kadrina ja Tapa.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.