Lahemaa on väike maagiline koht, kus loodus ja inimesed elavad harmoonias. Sealt leiad sügavad metsatukad, tormise mere ja hiidrahnud, kuid eelkõige inimesed, kes oskavad pajatada vanu lugusid ja laulda regilaule. Endise Nõukogude Liidu vanim rahvuspark Lahemaa on Eesti looduse lipulaev. 725 km2 suuruselt alalt leiad lopsakad põlismetsad, silmapiirini ulatuvad märgalad ning nii kivised kui ka liivased rannad. Lahemaa on üks Euroopa tähtsamaid metsakaitsealasid ja seal asub Euroopa suurim rändrahnude kogum. See on koduks paljudele metsloomadele – põtradele, metssigadele, karudele ja ilvestele. Põhjarannik meelitab igal aastal ligi palju rändlinde. Rahvusparki läbivad mitmed hästi tähistatud pikad matkarajad, nagu RMK Oandu-Ikla matkatee ja Euroopa rahvusvahelise matkaraja E11 alla kuuluv metsarada.
Lahemaa on ühtlasi rikkaliku kultuuripärandiga paik. Üle 3000 elanikuga rahvuspargi 71 küla moodustavad elava rahvakultuuriga ja külalislahke aktiivse kogukonna. Ümbruskonnas on mitmeid huvitavaid mõisaid, suurim eesti kunsti kogu, meremuuseum ja mitmed väiksemad muuseumid, mida tasub külastada. Sõjandushuvilistele on seal põnevaid nõukogudeaegseid piirivalverajatisi. Üha rohkem Põhja-Eesti väikesadamaid on valmis külastajaid vastu võtma. Kultuurielu on eriti elav suvel, kui toimub mitmeid traditsioonilisi vabaõhuüritusi.
Alates 1971. aastast, mil Lahemaa rahvuspark asutati, on organisatsioonid ja kohalik kogukond teinud koostööd selle maagilise paiga väärtuste päästmiseks. Lahemaa on saanud säästva turismi rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedimärgi ehk EUROPARC sertifikaadi ja Green Destinations plaatinataseme tunnustuse.