Visit Lahemaa

Visit Lahemaa

Visit Lahemaa märgi all tegutsev Lahemaa Turismiühing koondab enda alla turismiasjalised Lahemaa turismipiirkonnas, milleks on lisaks rahvuspargi ala jagavatele Haljala ja Kuusalu vallale ka Loksa linn ning Kadrina ja Tapa vald. Kutsume üles koostööle ja oskusteabe omavahelisele jagamisele kõiki nimetatud omavalitsuste turismitegevuses kaasalööjaid  ning liituma koostöövõrgustikuga Lahemaa Turismiühing. Meie liikmeteks on nii eraisikud, ettevõtjad kui ka vabaühendused ning partneriteks keskkonnaamet, RMK, maaülikool, kohalikud omavalitsused, MTÜ Arenduskoda jt Lahemaa turismis olulised organisatsioonid.

 

Tutvu Lahemaa Turismiühingu põhikirjaga ja täida liitumisankeet SIIN.

 

LTU-liikmed-26.09.2023

 

MTÜ Vainupea külaselts

Vainupea on Lääne-Virumaal Haljala vallas samanimelisel neemel asuv küla. Paiknedes Lahemaa rahvuspargi idapiiril Vainupea jõe suudmes. Idast, lõunast ja läänest piirneb küla männi- ja segametsadega, põhjast merega. Vainupea küla on osaks Karepa kandist.

Küla juurde kuulub kalurite ja hülgeküttide peatuspaigana tuntud Vaindloo saar, Eesti Vabariigi kõige põhjapoolsem punkt. Vainupea randa mainitakse esmakordselt 1499. aastal Karula mõisale kuulununa ning aasta hiljem Harju-Viru meeskohtu istungiga seoses. Küla kuulus Haljala kirikukihelkonda.

Koduleht: www.vainupea.ee
Instagram: www.instagram.com/vainupea
Facebook: www.facebook.com/vainupea

 

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.