Meri, sadamad ja rannad

Meri ja rannad moodustavad kolmandiku Lahemaa rahvuspargi pindalast ja sel on rohkem kui oluline roll siinsete külade ning nende elanike vormimisel. Kohalikku pärandisse on põimunud peatükid kalastamisest, salapiirituse vedamisest, kaptenite koolist ning laevaehitusest. 

 

Väikesadamaid leiad nii Lahemaalt (Hara, Viinistu, Vergi ja Võsu) kui ka Lahemaa vahetust lähedusest (Salmistu).  Madala süvisega alused saavad end kai külge siduda ka Käsmus. Igas sadam tervitab oma külalisi omanäolise miljöö, kõhutäie ning soovi korral ka öömajaga.

 

 

Mustoja rand
Autor: Margus Kontus

Valdav enamus Lahemaa rannajoonest on kivine, ent supelsakstele on loodus maalinud mitmed kaunid rannad, kus päikest ja merevett nautida. Parima rannataristu ja hooldatud liivarannaga suvituskoht on kindlasti Võsu, elementaarsed mugavused leiab samuti Suureliiva rannast Vainupealt. Avastamist väärivad kindlasti ka Juminda poolsaare (Kolga-Aabla) ja Pärispea poolsaare (Loksa, Loksa “Raketa”, Odakivi, Pähknemänniku, Joosti) rannad. Täiesti omanäolise rannapuhkuse saad aga planeerida omale Mohni saare ida- või läänekaldal asuval liivarannal.

 

Magevees suplejad leiavad omale sobivalt sooja ujumisveel Kahala, Lohja, Käsmu või Viitna järves. Väärt ujumiselamust pakuvad aga rabalaukad Viru rabas ja Kõnnu suursoos.

 

Väikesadamad Lahemaa rahvuspargis:

Hara sadam
Viinistu sadam
Võsu sadam
Vergi sadam

 

Planeeri vaade merele, suplus või mõni sadamaresto Lahemaa Ringil siin.

 

Meri ootab sind endast ka osa saama – erinevad tegevused ja üritused, millest suvehooajal tasub kindlasti osa saada:
Pop-up merekool “Meresõber”

Võsu Surfikool

Hara Seilamise Selts

WÜRTH Open Water Estonia – Käsmu 2023

Põhjaranniku Regatt

 

 

Tulemusi pole! Proovi teistsuguseid filtreid.

Ei leidnud vastust? Võtke ühendust.